Oteller Cumalıkızık Yürüyüşü

ULUDAK - ANADAK Ortak etkinliği.

31 03 2013.
OTELLER - CUMALIKIZIK Doğa Yürüyüşü.

İstanbul'dan, Sönmez Erkaya arayıp birlikte Cumalıkızık inişi yapabilirmiyiz önerisini getirince memnuniyetle kabul ettik. 31 Mart pazar günü 07.45 te Tophanede buluşup Uludağ ikinci bölgeye hareket ettik. Faaliyetimiz 23 kişilik bir katılmcı ile Monte Baia otelin önünde yapılan hazırlıklardan sonra Cumalıkızık rotasına doğru 09.30 da yürüyüşle başladık.
Güneşli, sıcak, rüzgarlı bir bahar günü biraz yumuşamış karlı bir zeminde Yörük mezarı deresinin yolunu tutuyoruz.
İlerleyen saatlerde, 1400 m. seviyelerinde karsız bir zeminde yürüyüşümüz devam etti. Ara ara verdiğimiz molalarla doğanın uyanışının bitkiler ve kuşlar üzerindeki etkileriini gözlemliyoruz. İlk bahar, ilk uyanış, bütün canlıların yaşam döngüsünü tetikleyen mevsim. Bizimde yaşama sevinci ile dolmamıza neden oluyor.
Uludağın etelklerine indikçe, artan sıcaklık, gurubun yaz moduna geçmesine neden oluyor. Giysiler hafifletilerek güneşten daha fazla yararlanma çabası içine giriyoruz.
Cumalıkızık köyüne girdiğimizde saat 16.30. Köyde bulunan gözleme evlerinden birine yerleşip sürahiler ve demliklelrle donatılan masalarımızda susuzluğumuzu giderme imkanı buluyoruz.
İstanbuldan gelen ANADAK ekibi ve Bursa ULUDAK ekibi güzel bir doğa yürüyüşü etkinliğini paylaşarak iyi bir gün geçiriyoruz.
Yeniden buluşmak dilekleri ile vedalaşıyoruz.


Uludağ Dağcılık Kulübü

Konak Mh. Çağ Sk. Konak Apt. No:5/B
Nilüfer, BURSA
0 532 525 68 03

Sosyal Medya