Öküzyatağı Kamplı Etkinliği

7,8 Kasım 2015.
C.tesi 12.00 Olay medya önünde toplanıldı, Orhaniye köyüne hareket edildi. Saat 13.30. bulutlu bir gökyüzü altında yürüyüşe başlandı. Sisler içinden geçerek 1.15 saatte masmavi bir gökyüzü ve parlayan bir güneş altında Öküz yaylasına ulaşıldı.
 
Serbest zaman, çevre gezisi, fotoğraf çalışması ve ateş başı sobetle geçirildi.
Akşam çadır kurulmadı, çardakta ve çayırda gecelendi.

Sabah 07.00 kalkıp kahvaltı yapıldı. Saat 09.15 Yayalada daha evvel bilinmeyen, yol yapılmadan önce kullanıldığı kanatine varılan bir patikadan keşif amaçlı çıkmaya karar verildi. Dağcılarımız, girdikleri patikanın güzelliğini konuşarak kısa bir sürede, Alpin bölgeye ulaştı. Hacıhasan tepesi 2052 m. hemen altına çıkıldı.

Yükseklerden bulut denizi altındaki Bursa ve ovası. Uludağ tepeleri açık görüşle izlendi. Uludağ yine dağcılarımız tarafından farklı bir açıdan izlendi ve görüntülendi.
Hacıhasan tepesi 2052 m. geçirilen 1 saatten sonra dönüşe geçildi. Dağcılarımız bundan sonra, başta kış faaliyetleri olmak üzere Uludağ zirve ve Göller bölgesinden Orhaniye'ye inmek için daha kısa ve güvenli bir yol keşfetmenin mutluluğuyla kısa zamanda Öküzyatağına indi.

Uludağ, Öküzyayla, kampında sonbahar bütün renkleriyle coşkuyla yaşandı. Yayla da çevre temizliği ve ateş yerleri ıslah çalışması yapıldı Bu güzel yaylaya gelen herkesin aynı duyarlılıkla çevre temizliğine gerekli hassasiyeti göstermesini arzu ediyor ve diliyoruz.


Uludağ Dağcılık Spor Kulübü

Konak Mh. Çağ Sk. Konak Apt. No:5/B
Nilüfer, BURSA
0532 525 68 03

Sosyal Medya