Atatürk'ü Anma ve Gençlik Tırmanışı

19 Mayıs Gençlik haftası nedeniyle, (Uludak) Uludağ Dağcılık Kulübü ve Osmangazi Belediyesi işbirliği ile “Atatürkü Anma ve Gençlik Tırmanışı” Faaliyeti gerçekleştirildi.

22 Mayıs 2011 Oteller bölgesinden sabah 08.20 de hareket edildi. Faaliyet’e Uludak, Yıldırım Belediyesi Dağcılık birimi, Çelebi Mehmet Dağcılık Kulübü, (Udk) Uludağ Üniversitesi Dağcılık Topluluğu, Kdrk (Rize), Demirtaş Dağcılık Kulübü, Odak, Esdak, Urfadosk ve Ferdi Dağcı sporcuların katılımı ile başarılı bir tırmanış gerçekleştirildi.

Zirve tepe, Karataş tepe, Uludağ tepeye çıkıldı. Uludağ tepede Atatürk ve Aziz Şehitlerimizin anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal marşı okundu. Doğu yönünde’ki Dört tepeler, Kavgalı tepe zirvesi çıkışı ile hedeflenen 5 zirve tırmanışı yapılmış oldu.

Son olarak Kuzyatağı tepe sırtı, Dağcılara adrenalin salgılatan bir tırmanış ile Uludağ silsilesi’inin geçişi yapılmış oldu. 9 kişilik bir dağcı gurubun’un zirveye kadar eşlik ettiğ faaliyette 9 kişi Uludağ tepedeki törenden sonra geriye dönmüştür. Faaliyete katılan bütün dağcılar üstün bir performans sergileyerek, 35 kişi ile Baraklı göletinde yürüyüşünü tamamladı. 30 kilometrelik parkur toplam 12 saatte tamamlandı. Yorgun ama mutlu bir şekilde Baraklı göletinde bekleyen otobüs ile Bursaya dönüldü.


Uludağ Dağcılık Kulübü

Konak Mh. Çağ Sk. Konak Apt. No:5/B
Nilüfer, BURSA
0 532 525 68 03

Sosyal Medya