19 Mayıs Uludağ Doğa Yürüyüşü

19 Mayıs'ı heyecanla, coşkuyla, onurla kutladık.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Bursa Valiliği kutlama programında yer alan "Uludağ Doğa Yürüşü" etkinliğimiz güzel bir havada, önce yürüyüş, sonrasında Yılanlıkaya'da yapılan dağcılık etkinliği ile devam etti.

ULUDAK kulübü olarak, Uludağ'ın eşsiz doğasını yaşattık, daha önce hiç doğa yürüyüşüne katılmamış Bursa'lı doğaseverlerin, doğada sportif bir etkinlik içinde yer almalarını sağladık. Uludağ Dağcılık Kulübü üyeleri olarak, her yıl artarak, daha fazla insanımızı bu güzelliklerle tanıştırmaya devam edeceğiz.

19 Mayıs Salı günü, Sabah 10.00 da Oteller bölgesinden 32 kişilik katılımcıyla orman içi patikadan doğa yürüyüşüne başlandı. Bu yıl her zamankinden fazla kar olması nedeniyle kapalı olan patikalar yürüyüşçülere geçit vermedi. Eriyen karların oluşturduğu çok sayıda derelerden geçmek zorunda kaldık. Hala erimemiş olan orman içindeki karların dereler üzerinde oluşturduğu kar köprülerinden geçerek 2 saat süren yürüyüş sonunda Sarı alan bölgesine gelindi. Etkinlik daha sonra Yılanlıkaya'da dağcılık aktiviteleriye devam etti. Katılımcılar ilk defa 40 m. yüksekliğindeki Yılanlıkayadan iniş yaptılar. Dağcıların yaptıkları tırmanışlardan sonra etkinlik tamamlanarak Bursa'ya dönüldü.


Uludağ Dağcılık Spor Kulübü

Konak Mh. Çağ Sk. Konak Apt. No:5/B
Nilüfer, BURSA
0532 525 68 03

Sosyal Medya