Harmankaya Kanyon Geçişi

HARMANKAYA KANYONU GEÇİŞİ. 28,29,30 Haziran 2013.

ULUDAK - Uludağ Dağcılık Kulübü üyeleri, geleneksel olarak her yıl yapmakta oldukları Harmankaya kanyonu geçişini bu yılda 13 kişilik bir ekiple gerçekleştirdiler.

İçinde, çeşitli büyüklükte birçok şelalenin bulunduğu kanyon, ancak eğitimli kişilerin, teknik malzeme kullanarak geçebileceği zorlukta bir doğa harikası.

26.12.2012  Tarihinde Milli Parklar Müdürlüğü tarafından Tabiat Parkı olarak tescil edilen bu kanyon, Doğa sporu yapan kişi ve guruplar tarafından,Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ve geçilen kanyonlarından birisi oldu.

ULUDAK olarak 2013 yılında programımızda olan Harmankaya kanyonu geçişini, 13 kişi ile 10 saatte yapabildik.

Sabah 10.00 girdiğimiz kanyonun içinden akşam 20.00 de ancak çıkabildik. 10 Saat boyunca, ıslak elbiselerle  sürekli suyun içinde ilerliyor, göletleri geçiyor, şelalerden bombalama suya atlıyor ya da iple iniş yapıyorsunuz. Faaliyet oldukça yorucu olmasına rağmen çok da keyifliydi. Bu güzellik insanda bağımlılık yapıyor. Bir başka deyişle adrenalin bağımlılığı.

Her yıl farklı arkadaşlarında katılımı ile kanyonun geçişini yapıyoruz. Bu güzelliklerin değerini bilelim, tanıtalım, sahip çıkalım, koruyalım.

ULUDAK Yönetimi

Katılımcılar:
İsmet Şentürk
Erdem Yoldaş
Ali Düzgün Arı
Ruşen Meriç
Gökhan Efeoğlu
Ertaç Keskin
Berçem Kalender
Fırat Ünver
Erdem Çetin ...
Arzu Öneyman
Derya Özvatan
Gürkan Öneyman
Balkan Özvatan
ve
Nazmiye Şentürk (Lojistik)


Uludağ Dağcılık Kulübü

Konak Mh. Çağ Sk. Konak Apt. No:5/B
Nilüfer, BURSA
0 532 525 68 03

Sosyal Medya