Cumhuriyet Yürüyüşü

YEŞİL'DEN BOZKIR'A, CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ.
28,29,30 Ekim 2016.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 28,29,30 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen, "YEŞİL'DEN BOZKIR'A CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ" etkinliğimiz 23 dağcı sporcu ile başarı ile gerçekleştirildi.

28 Ekim, Cuma,  Domaniç, Kocayayla, orman deposundan yoğun sis altında sabah 09.45 yürüyüşe  başlandı. Karabalçık yaylası üzerinden,  Domuz kertiği, Domaniç dağları 1850 m. çıkılarak Kömürsu yaylasına geçiş yapıldı ve saat 15.00 itibarı ile yaylaya ulaşıldı, 1. kamp kuruldu.

29 Ekim, C.tesi sabah, yoğun sis altında Kömürsu yaylasından,  Atatürk köşküne hareket edildi. Acısu yaylası üzerinden Atatürk köşküne saat 13.30 itibarı ile ulaşıldı. Atatürk köşkünde, Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okunarak tören yapıldı.

Tören sonrası, onarımda olan Atatürk köşkünde su bulunmaması nedeniyle, yakın çevrede bulunan isimsiz bir yaylaya hareket edilerek 2. kamp burada kuruldu.

30 Ekim Pazar sabah kamp toplanarak Bilecik, Dodurga İlçesine bağlı Erikli köyüne hareket edildi. Üçüncü günümüzde de  yoğun sis altında başlayan Cumhuriyet yürüyüşümüz ancak son etapta çevremizi izleyebileceğimiz bir  görüşle tamamlandı. Erikli köyünde saat 12.15 itibarı ile Cumhuriyet yürüyüşümüz sona erdirilerek Bursa'ya dönüşe geçildi.

Kestel ilçesi BURFAŞ Tesislerine saat 14.00 itibarı ile gelindi. Katılımcı sporcularımıza BBŞB katkıları ile etkinlik bitiş yemeği verildi.


Uludağ Dağcılık Kulübü

Konak Mh. Çağ Sk. Konak Apt. No:5/B
Nilüfer, BURSA
0 532 525 68 03

Sosyal Medya